contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Vegan Soy Protein Isolate

1.790,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Vegan Soy Protein Isolate со 22g* протеин на растително потекло, е супер-погоден начин да се добие дополнителен протеин во вашата исхрана.

Нашиот вегански протеин е комплетен извор на протеини, кој ги содржи деветте основни аминокиселини кои нашето тело не може да ги произведе самостојно. Тука спаѓаат 5g природно BCAAs – со оптимален сооднос 2:1:1 на левцин, изолеуцин и валин.
Нова и подобрена протеинска мешавина погодна за веганите со 90% содржина на протеини

Нова формула за уште подобар вкус и текстура, соја протеин изолат е одличен избор за вегетаријанци, вегани и сите кои сакаат да ја намалат количината на млечни производи во нивната исхрана. Обезбедува импресивни 27 g протеини по доза.
Идеален кога сте на растителна исхрана, содржи 90% протеини.

• 27 g протеини по доза
• Погоден за вегетаријанци и вегани
• Ниско ниво на масти и шеќер

Препорачана употреба:
Додадете 1 и 1/4 дозерка од Vegan Soy Protein Isolate (30 g) во 150-250 ml вода во шејкер Myprotein 30 минути пред и/или после тренингот.

Алтернативно консумирајте во секое време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

Да се ​​чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Овој производ е наменет да се користи заедно со активен животен стил и урамнотежена исхрана. Погоден за вегетаријанци и вегани.

Пробајте го и Vegan Protein Blend од MyProtein

Дополнителни информации

Тежина

1000g