contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Vegan Protein Blend

1.790,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Мешавина на вегански протеини

Vegan Protein Blend е протеин од растително потекло, со подобрен вкус и текстура и преполн со неверојатни хранливи состојки што сте ги сакале претходно.
Без вештачки бои и вкусови целосно природната веганска протеинска мешавина содржи протеински изолати на грашок и грав, за да ја подобрите вашата исхрана со растителен прав и секако содржи многу малку шеќер.

• 22 g комплетен протеин по доза
• Само 110 калории по доза
• Содржи целосен профил на аминокиселини
• Подобрен вкус и текстура

Преполн со 22 g растителен протеин, тоа е супер практичен начин да внесете дополнителни протеини во вашата исхрана, помагајќи ви да ги одржувате и оформувате мускулите – тоа е суштинско значење за секоја фитнес цел.

Vegan Protein Blend е целосен извор на протеини, кој ги содржи деветте есенцијални амино киселини што нашето тело не може да ги произведе самостојно. Ова вклучува 5 g природни BCAA – со оптимален сооднос 2: 1: 1 на леуцин, изолеуцин и валин.

Препорачана употреба:

1. Појадок – додадете една дозерка во утринскиот овес или палачинки за здрав, богат протеински почеток на денот.

2. После тренинг направете шејк 30 минути пред и/или откако ќе тренирате. Само додадете 3/4 дозерка (30 g) во 250 ml вода или млеко од растително потекло за да создадете вкусен шејк. Алтернативно, можете да бидете креативни и да фрлите малку овошје или вашиот омилен путер од јаткасти плодови во мешавината.

3. Печење – исто така е добро да се додаде во вкусни вегански колачи, бидете креативни и создајте совршено сладко задоволство по ваш вкус.

Да се ​​чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Овој производ е наменет да се користи заедно со активен животен стил и урамнотежена исхрана. Погоден за вегетаријанци и вегани.

Дополнителни информации

Тежина

1000g

Вкусови

chocolate smooth, coffee walnut, strawberry, unflavoured