contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Tesla Hydro Whey ZERO

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Tesla Hydro Whey Zero обезбедува импресивни 30g висококвалитетен веј протеин по порција, со додаден BCAA
Комбинирањето на Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин и Л-глутамин во оваа формула придонесува за брз раст на мускулната маса и брза регенерација после интензивен тренинг.
Телото не е способно да создаде есенцијални амино киселини, затоа оваа формула на Tesla Hydro Whey Zero овозможува стимулирање на синтезата на протеините и раст на мускулите.

Нема додадено шеќер и содржи помалку од 1g јаглехидрати по порција.

Содржи лактаза ензим кој помага за оптимално варење протеини во телото.

Доза: 34гр.
Масти: 0,75г
Јаглехидрати: 0,34г
Протеин: 30г
Глутамин: 680мг
БЦАА: 680мг
Л аргинин: 680мг
Лактаза ензим: 6,8мг

 

Дополнителни информации

Тежина

2270g

Вкусови

cookies & cream