contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Clear Whey Protein Isolate

1.900,00 ден1.990,00 ден

Нашиот наградуван хидролизиран протеин од сурутка изолат

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Clear Whey Protein Isolate

Нашиот наградуван хидролизиран протеин изолат од сурутка

Добитник на „Најдобар производ за спортска исхрана“ на Европските награди за специјализирана спортска исхрана 2019 година!

Clear Whey Protein Isolate не е само уште еден протеински шејк. Зедовме висококвалитетен хидролизиран протеин од сурутка и создадовме лесна и освежувачка алтернатива-тоа е повеќе како сок отколку како млечен протеински шејк.

Нашиот вегански протеински прашок е комплетен извор на протеини, кој ги содржи деветте основни аминокиселини кои нашето тело не може да ги произведе самостојно. Тука спаѓаат 5g природно појавување на BCAAs – со оптимален сооднос 2:1:1 на левцин, изолеуцин и валин.

• 20 гр протеин
• Лесно и освежувачко
• Нема млечен вкус или текстура
• Ниско ниво на шеќер
• Овошни вкусови

Начин на употреба:
Препорачуваме 1 дозерка (25g) измешана со 300 до 400ml ладна вода. По тресењето, оставете една минута за да се смири природната пена, а потоа гледајте како постепено се прочистува во проѕирен и освежувачки протеински напиток.
Предупредувања: Да не се надминува наведената препорачана дневна употреба.
Препорачана дневна употреба: 25g/ден

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.

Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Не се погодни за вегетаријанци и вегани.

Дополнителни информации

Вкусови

rainbow candy, битер лемон, мохито, портокал манго, чај од праска, Cranberry Rasp

Тежина

500g