contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Impact DIET whey protein

1.690,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Impact Protein Diet Whey е протеин од сурутка во прав кој е специјално развиен за да обезбеди зголемување на протеините без непотребни јаглехидрати!

Конзумирањето храна богата со протеини и земањето додатоци може да ви помогне да се чувствувате сити подолго време. Чувството на ситост има тенденција да резултира со помали порции и намалена потреба за чести ужини, што може да ви помогне да одржите здрава телесна тежина или да го изгубите вишокот килограми доколку е потребно. Истражувањата покажаа дека конзумирањето на протеин од сурутка може да помогне во намалувањето на телесната тежина кај луѓе со вишок килограми. Исто така, може да го намали крвниот притисок, холестерол и други фактори на ризик за кардиоваскуларни болести.

  • 39 g протеини по порција
  • Холин за поддршка на метаболизмот
  • Дополнителни состојки специјално избрани за зголемување на внесот на нутриционистички производи, вклучувајќи екстракт од зелен чај и CLA.

Тоа е вкусен,лесен, високо квалитетен протеин кој помага во раст и одржување на мускулната маса.
Исто така, содржи л-глутамин, ЦЛА, холин битартрат и зелен чај кои помагаат во намалување на тежината

Начин на употреба Impact Protein Diet Whey:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 2 дозерки (60g) во вода.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Дополнителни информации

Тежина

1000g

Вкусови

chocolate smooth, cookies & cream