contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

VEGAN Clear Whey Isolate Protein

1.990,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Clear Vegan Protein е нашиот вегански протеин. Ја искористивме моќта на висококвалитетниот протеински изолат од грашок, вистинско овошје и додадени витамини Б, за да создадеме лесна, вкусна, овошна алтернатива на традиционалните протеински шејкови.

• 10 гр протеин
• Лесно и освежувачко
• Нема млечен вкус или текстура
• Само 1 g шеќер по порција
• Збогатен со витамин Б
• Овошни вкусови

Без лактоза и глутен. Идеален за оние кои се интолерантни на овие состојки.

Clear Vegan Protein е различен од кој било друг вегански протеински прав на пазарот.

Овој уникатен, целосно растворлив растителен протеин е лесен и освежувачки – совршен за да ве одржува хидрирани во текот на денот.

Секоја вкусна порција е преполна со протеини, кои помагаат да растат и да се одржуваат важни мускули без оглед на вашата фитнес цел.

И, има само 1 g шеќер по порција и 50% од препорачаниот дневен внес на есенцијални витамини Б.

Витамините Б обезбедуваат витална поддршка и за вашето физичко и ментално здравје – со витамин Б6 што придонесува за нормална психолошка функција и помага во намалување на секојдневниот замор,додека витаминот Б12 го поддржува вашиот имунолошки систем и нормалното функционирање на нервниот систем.

Начин на употреба

Додадете 1 порција (16 g) на приближно 300 до 400 ml ладна вода и добро протресете за да се раствори прашокот. Дозволете природната пена да се смири по тресењето и уживајте во вашиот протеински напиток. Можете да ја прилагодите количината на вода за да ја пронајдете претпочитаната концентрација.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.

VEGAN Clear Whey Isolate Protein е додаток во исхраната, но не и замена за истата. Додатоците во исхраната, не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Дополнителни информации

Тежина

500g

Вкусови

strawberry, Apple&Elder, Blood Orange