contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Ultra Women’s protein

1.490,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: ,

Опис

Протеинот за жени Ultra Women’s protein e комплетен протеински шејк со висококвалитетни природни состојки.
Производот е дизајниран да поддржува губење на тежината, раст на чистата мускулна маса и регенерирање. Овој протеински шејк од сурутка ви обезбедува енергија со малку јаглехидрати и ви помага да го одржите вашиот активен животен стил.

  • Ниско ниво на масти, малку јаглени хидрати
  • Помага при слабеење
  • Исклучителен природен вкус

Погоден за жени

Ultra Women’s protein  претежно се состои од концентрат од протеин од сурутка кој е најпогоден протеин за жени.
Поради фактот што протеинот е главниот градежен материјал на мускулите, се препорачува да се користи после тренинг или веднаш после секоја физичка активност за да се обезбедат мускулите со протеини и да се заштитат мускулите од катаболички процеси.
Овој вкусен и здрав протеински шејк може да се користи и во секое време од денот како здрава ужина збогатена со комплекс за забрзување на метаболизмот и подршка на убавината.
Овој протеин нема додаден шеќер и има малку маснотии.

Зајакнат со Л-лизин, CLA, Л-карнитин и хијалуронска киселина има уште попозитивни ефекти во процесот на слабеење и одржување на здрава кожа, коса и нокти. Во комбинација со колагенската вода на VpLab ке го доведете вашето тело до совршенство.

Јагода                                                               во 100 гр                  во порција*

Енергија                                                       384 kcal / 1604 kJ      96 kcal / 401 kJ
Масти                                                                     4,3 гр                   1,1 гр
од кои заситени масни киселини                         2,6 гр                   0,7 гр
Јаглехидрати                                                       14,5 гр                   3,6 гр
Од кои шеќери                                                     13,8 гр                   3,4 гр
Влакна                                                                    0,7 гр                   0,2 гр
Протеини                                                              71,3 гр                 17,8 гр
Солта                                                                      0,2 гр                 0,05 гр
Л-лизин                                                                4800 мг               1200 мг
Конјугирана линолеинска киселина (CLA)         480 мг                  120 мг
Л-Карнитин                                                           200 мг                    50 мг
Хијалуронска киселина                                         40 мг                    10 мг

Чоколадо                                                        во 100 гр                  во порција*

Енергија                                                       380 kcal / 1588 kJ      95 kcal / 397 kJ
Масти                                                                     4,8 гр                   1,2 гр
од кои заситени масни киселини                         2,9 гр                   0,7 гр
Јаглехидрати                                                          13 гр                   3,3 гр
Од кои шеќери                                                     12,4 гр                   3,1 гр
Влакна                                                                    2,4 гр                   0,6 гр
Протеини                                                              69,9 гр                 17,8 гр
Солта                                                                      0,2 гр                 0,05 гр
Л-лизин                                                                4800 мг               1200 мг
Конјугирана линолеинска киселина (CLA)         480 мг                  120 мг
Л-Карнитин                                                           200 мг                    50 мг
Хијалуронска киселина                                         40 мг                    10 мг

Доза: 25 g прав во 250 ml вода

Состав: Концентрат на протеин од сурутка, глицин, какао во прав со намалена маснотија, Л-Аланин, Л-лизин, ароматизирање, згуснувач (карбоксиметил целулоза), конјугирана линолова киселина (CLA) во прав, Л-карнитин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам-К), натриум хијалуронат, емулгатор (соја лецитин).

 

Дополнителни информации

Тежина

500g

Вкусови

strawberry