contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Impact Whey Isolate

4.890,00 ден

Еден од најчистите протеини со 90% содржина на протеин

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Еден од најчистите протеини со 90% содржина на протеин изолат

Спакувана со 23g протеини по доза, оваа мешавина со супериорен квалитет ви ги дава потребните протеини за постигнување на сите ваши фитнес цели!

• 90% содржина на протеини по доза
• Многу малку маснотии и јагленихидрати
• Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 1 дозерка (25g) протеин изолат во 150-250 ml вода или млеко во шејкер Myprotein 30 минути пред и / или после тренингот.
Алтернативно консумирајте кое било време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Диететска храна за спортисти.

Состав:
Млечно чоколадо
Во 100g                                           Во доза
Енергија 1543kJ/363kcal                395kJ/91kcal
Масти 0,8g                                      0.2g
Заситени масти 0.5 g                     0,1g
Јаглехидрати 6.3g                          1.6
од кои шекери 2.4 g                       0,6g
Протеин 82 g                                  21 g
Сол 0.5 g                                        0.13 g

Јагода
Во 100g                                           Во доза
Енергија 1612 kJ/379kcal               403 kJ/95kcal
Масти 0,3g                                      0.1g
Заситени масти 0.2 g                     0.1g
Јаглехидрати 6.1g                          1,5g
од кои шекери 2.4 g                       0,6 g
Протеин 88 g                                  22 g
Сол 0.50 g                                      0.13 g

Ванила
Во 100g                                         Во доза
Енергија 1568kJ/369kcal              392kJ/92kcal
Масти 0.3g                                    0.1g
Заситени масти 0.2 g                   0,1g
Јаглехидрати 5.4g                        1.4g
од кои шекери 5.4 g                     1,4 g
Протеин 86 g                                22 g
Сол 0.5 g                                       0.13 g

Дополнителни информации

Тежина

1000g, 2500g

Вкусови

chocolate smooth, strawberry, unflavoured, vanilla