contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Collagen water 330ml

130,00 ден

Категорија:

Опис

Collagen Water е лесно газиран, вкусен освежителен пијалок со вкус на манго. Надополнет со колаген и избалансиран со подмладувачка хијалуронска киселина, акаи бобинки, витамини и минерали.
 
Не само што оваа уникатна формула за убавина е нискокалорична, без маснотии и шеќер, туку исто така го стимулира природното производство на колаген во вашето тело!
 
  •  4,5 g хидролизиран колаген
  •  Нискокалорична, без маснотии и без шеќер
  • Го стимулира природното производство на колаген
  • Поддржува здрава кожа, нокти и коса
  • 330 ml

Зошто колагенска вода?

Косата, кожата и ноктите имаат потреба од зајакнување? Не барајте понатаму. Нискокалорична и целосно ослободена од масти, шеќер и сол, колагенската вода е освежителен пијалок кој помага на вашата коса, кожа и нокти во секое време од денот.
Со 4,5 g висококвалитетни хидролизирани колагенски пептиди во секоја порција од 330 ml, оваа уникатна формула за убавина го храни вашето тело и ја поддржува природната убавина одвнатре.

Колагенот е најзастапениот протеин во телото. Сочинува голем дел од кожата, косата, ноктите и сврзните ткива. Но, како што старееме, нашите тела почнуваат да произведуваат се помалку колаген, при што природното производство се намалува за околу 1% секоја година откако ќе достигнеме 20 години.

Што е Колагенска Вода?

За да ви помогне да ги зголемите нивоата на колаген, Collagen Water испорачува импресивни 4,5 g хидролизиран колаген во секоја порција. Додадениот витамин Ц со висока јачина, го поддржува природното производство на колаген во вашето тело и ја поддржува кожата, коските, забите, непцата, ‘рскавицата и крвните садови.

Што содржи Колагенската Вода?

Формулата е исто така преполна со добро познати козметички состојки. Вклучувајќи хијалуронска киселина, подмладувачки акаи бобинки и цинк – суштински минерал во трагови што има дополнителни придобивки за вашата коса, кожа и нокти. Заедно со витаминот Ц, цинкот исто така помага да се заштитат клетките на вашето тело од оксидативно оштетување. Што може да биде предизвикано од фактори како што се загадувањето и изложувањето на сонце.

Да изгледате и да се чувствувате одлично никогаш немало толку добар вкус!