contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Gold standard whey protein 2.27kg

4.390,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

 

Светски број 1 протеин од сурутка во прав.

Gold standard whey protein e 100% протеин од сурутка во прав го поддржува опоравувањето на мускулите и после тренинг со 24 g квалитетни протеини и 5,5 g природни BCAAs по порција.

Направен е да биде комплетен протеин кој брзо се вари, со изолат од протеин од сурутка како примарен извор. Филтриран облик на сурутка што може да ги поддржи протеинските цели за луѓето на секое ниво на фитнес – од секојдневни тркачи и одат во теретана до спортисти со конкурентна сила и секој помеѓу. Со повеќе од 20 опции за вкус со одличен вкус, задоволувачка текстура и лесно мешање само со чаша и лажица.

Тоа е сè што очекувате од Optimum Nutrition: Светската марка #1 за спортски суплементи

Без сомнение ова е стандардот по кој сите останати се споредуваат!

Gold standard whey protein е најпродаваниот и најнаградуваниот протеин во светот!

   •  24 гр протеин по доза
   • Содржи дигестивни ензими за поголема искористеност
   • Повеќе од 4g Глутамин по доза
   • Повеќе од 5g BCAA  по дозаНачин на употреба:

Начин на употреба и препораки

Во шејкер ставете 250 – 300 мл вода или млеко со ниска масленост и растворете 1 дозерка Gold Standard 100% Whey. Препорачано е да се користи 2 – 3 пати дневно по една доза наутро, после тренинг или било кога сакате да го зголемите вашиот протеински внес.

   • За најдобри резултати, измешајте го вашиот шејк 30 до 60 минути по тренингот. Kористете го како ужина во секое време во вашата урамнотежена исхрана. За здрави возрасни лица, консумирајте доволно протеини за да ги задоволите вашите дневни потреби.

   Идеи за здрави рецепти за примена на Gold standard whey protein можете да прочитате на нашиот сајт.

Одлично делува заедно и со останати продукти како креатин, глутамин, BCAA или јаглехидрати (декстроза, малтодекстрин и vitargo) и формира моќна комбинација за обнова и изградба на мускулна маса.

Дополнителни информации

Тежина

2270g

Вкусови

chocolate hazelnut, cookies & cream, french vanilla cream, rich chocolate, strawberry