contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98
Купи!

Tesla ISO ZERO 100

Original price was: 3.890,00 ден.Current price is: 2.490,00 ден.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Овој протеин со висока вредност е идеален за оние кои сакаат да изградат
чиста мускулна маса.

Изолатот се подложува на дополнителна обработка позната како Cross-Flow
микро-филтрација за да се создаде ултра чист протеин со помалку од 1г јаглехидрати.
Оваа постапка ги одвојува протеините од мастите,холестеролот и лактозата, што значи помога да се одржуваат ниски нивоа на телесните масти додека истовремено помага во градењето на чисто мускулно ткиво.

Содржи 26 g протеини и помалку од1 g јаглехидрати по порција!
Без глутен!

Содржи лактаза ензим кој помага за оптимално варење протеини во телото.

Доза: 30гр.
Масти: 0,57г
Јаглехидрати: 0,92г
Протеин: 26г
Лактаза ензим: 6мг

 

Дополнителни информации

Тежина

2000 g

Вкусови

raspberry yogurt, straccitella