contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

MuscleTech Protein Nitro-Tech

2.290,00 ден4.190,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Истражувачите на MuscleTech вложија безброј часови работејќи за да создадат протеинска формула која побрзо гради мускулни влакна и дава повеќе сила од обичниот протеин од сурутка.
Со моќната формула Nitro-Tech®, тие направија невиден успех и сега бодибилдерите и другите спортисти имаат напреден додаток на протеинот од сурутка кој всушност дава супериорни резултати за градење мускули!

Составен од УЛТРА ЧИСТ ИЗОЛАТ и ПЕПТИДИ
Обезбедува 30грама најбрзо апсорбиран и со највисока биолошка вредност протеини по доза. Ова се два од најчистите извори на протеини достапни за спортистите.

Содржи КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНА ДОЗА НА ЧИСТ КРЕАТИН МОНОХИДРАТ
Секоја доза обезбедува 3 грама од најистражената форма на креатин на располагање – креатин монохидрат. Креатинот во комбинација со протеинот од сурутка клинички се покажа дека е поефикасен за градење мускули отколку протеинот од сурутка сам по себе.

Ги обезбедува СИТЕ ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ
Протеинот Nitro-Tech® обезбедува целосен профил на аминокиселини, што значи дека секоја доза Nitro-Tech® ви ги обезбедува сите есенцијални амино киселини, вклучувајќи и 6,9 грама BCAA кои се клучни за градење мускули. Плус добивате и други есенцијалните и многу потребни амино киселини, вклучувајќи и 5,3 грама глутамин.

Начин на употреба на MuscleTech protein:
Измешајте 1 доза 200мл ладна вода или обезмастено млеко во шејкер. Протресете и конзумирајте.
Користете помеѓу главните оброци и после вежбање. Пијте 8 до 10 чаши вода дневно.
За максимални резултати, консумирајте 4 дози NITRO-TECH® дневно најмалку шест недели.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

 

Дополнителни информации

Тежина

1800g, 907g

Вкусови

cookies & cream, milk chocolate, strawberry, vanilla