contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

MuscleTech Nitro-Tech 100% Whey gold

4.590,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: ,

Опис

Muscle tech whey protein со 24гр по доза овозможува градење на чиста мускулна маса и брзо опоравување на мускулите по напорни тренинзи. Секоја доза од 24g ултра-премиум протеин MuscleTech Nitro-Tech 100% Whey gold е создаден користејќи врвен процес на ладна микрофилтрација за минимални јаглехидрати и масти. Со тоа гарантира највисок квалитет.

5.5гр БЦАА како градежните блокови за поддршка и брзо закрепнување. Со BCAA како основа, ќе го подобрите времето за опоравување после тренинг.

4G ГЛУТАМИН како е најзастапената есенцијална аминокиселина во телото.

За оние кои се стремат да бидат најдобри што можат,  MuscleTech® нуди иновативна линија на додатоци за да се задоволат потребите на сериозните фитнес ентузијасти. За оние кои тренираат за да ја подобрат силата и издржливоста – и да ја задржат нивната конкурентска предност.

Muscle tech whey protein се одликува со најквалитетни пептиди од протеин од сурутка и изолат како негов примарен извор на протеини. Брзо се апсорбира и брзо се вари за побрзо закрепнување, помагајќи ви да изградите чиста мускулна маса и да уживате во подобри резултати од вашите тренинг сесии.

Начин на употреба:
Измешајте 1 доза 200мл ладна вода или обезмастено млеко во шејкер. Протресете и конзумирајте.
Користете наутро и после вежбање.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот. Во комбинација со други состојки како што се чиа семе и овошје можете да направите оброк со висока нутритивна вредност.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Дополнителни информации

Тежина

2270g, 2500g

Вкусови

cookies & cream, french vanilla cream