contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition Diet Whey – Dietary Protein 1800gr

3.390,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Applied Nutrition Diet Whey protein е најнапредниот додаток во исхраната за намалување на телесната тежина, комбинирајќи ги сите главни состојки вклучувајќи ги CLA, l-carnitine, зелен чај, изолат на белковински протеини, и концентрат на белковини, што резултира со исклучително ниско-јаглехидратна високо-протеинска мешавина.

 • 20g протеин со преку 4g BCAA по дозаwhe
 • CLA + л-карнитин + екстракт од зелен чај
 • Помага при губење на тежината
 • Ниско ниво на јаглехидрати и шеќери
 • Тестиран за спортисти
 • Халал сертифициран производ

  Висока содржина на протеини | Ниско ниво на шеќер | Диетален шејк

  Иако се фокусиравме главно на комбинирање на сите витални хранливи материи и состојки, успеавме да создадеме неверојатен вкусен додаток соодветен за сите кои бараат поедноставен пристап кон процесот на управување со тежината.

  Измешајте 1 лажица за мерење (25г) на diet whey protein со 150-300мл ладна вода и добро измешајте. Земете 3 дози на Diet Whey дневно (утро, попладне и вечер). Може да се меша со житни култури и овесна каша и да се користи во готвењето за зголемување на содржината на протеини.

Дополнителни информации

Вкусови

chocolate, chocolate brownie, strawberry, vanilla, salted caramel