contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition Critical Whey – Whey Protein 2kg

3.290,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Applied Nutrition Critical Whey

Whey protein concentrate • Whey isolate • Hydrolyzed whey

Протеин од сурутка развиена со користење на уникатна мешавина од протеински концентрат, изолат на белковински протеини и хидролизиран белковински протеин. Протеинскиот концентрат од  е произведен со ултра-филтрациона технологија која содржи високи нивоа на  протеини и аминокиселини (BCAAs).

Applied Nutrition Critical Whey обезбедува 21g протеин, 4.8g BCAAs и 4g глутамин по порција. Critical Whey Protein е халал сертифициран.

Измешајте 2 лажици за мерење (30g) протеин со 250-500ml вода или млеко и добро измешајте.

  • Висококвалитетен протеин
  • Неверојатни вкусови.
  • Моментална растворливост
  • Го стимулира растот на мускулите
  • Помага во опоравувањето.
  • Содржи  BCAA
  • Халал сертифициран производ

Дополнителни информации

Вкусови

chocolate, cookies & cream, strawberry, vanilla ice cream, banana, blueberry muffin, choco bueno, salted caramel, white bueno, white chocolate raspberry