Чоколаден пудинг со чиа и протеинСовршен чоколаден здрав десерт!

  • 1 дозерка Elite whey rich chocolate
  • 40гр чиа семе
  • 2 лажици какао
  • 250мл бадемово/оризово млеко
  • неколку смрзнати вишни

Измешајте ги сите состојќи и оставете ги неколку часа во фрижидер.

Откако ќе се стврдне смесата ставете неколку вишни одозгора и уживајте!