contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition Critical Mass Gainer Professional – 2.4kg

2.290,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Critical mass gainer е број 1 gainer во САД.

Користи најквалитетни состојки, од кои сите се внимателно избрани за зголемување на мускулна маса.

Нашата формула за постојана маса содржи 42g брз и бавен апсорбирачки протеин по доза, вклучувајќи го iso-XP изолатот на белковините.

  • Висококалоричен протеин и шејк од јаглехидрати
  • Додадени HMB, глутамин, левцин и креатин монохидрат
  • Го поддржува растот на мускулите
  • Креатинот ја зголемува силата
  • Додадени масти од CLA и MCT
  • Се препорачува да се комбинира со iDRIVE™ Insulin Driver
  • Халал сертифициран производ

Измешајте 2,5 лажици Critical mass gainer (150гр) со 500 мл вода или млеко и добро измешајте со шејкер. Консумирајте 1-3 дози дневно во зависност од вашите потреби за калории.

Дополнителни информации

Вкусови

chocolate, strawberry, vanilla, banana, white chocolate raspberry