contact@brutal.com.mk | 076 36 38 38

MuscleTech Nitro-Tech 100% Whey gold

4.590,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Секоја доза од 24g ултра-премиум протеин MuscleTech Nitro-Tech 100% Whey gold е создаден користејќи врвен процес на ладна микрофилтрација за минимални јаглехидрати и масти, со тоа гарантира највисок квалитет. Овој протеин со 24гр по доза овозможува градење на чиста мускулна маса и брзо опоравување на мускулите по напорни тренинзи.

5.5гр БЦАА како градежните блокови за поддршка и брзо закрепнување. Со BCAA како основа, ќе го подобрите времето за опоравување после тренинг.

4G ГЛУТАМИН како е најзастапената есенцијална аминокиселина во телото.

За оние кои се стремат да бидат најдобри што можат,  MuscleTech® нуди иновативна линија на додатоци за да се задоволат потребите на сериозните фитнес ентузијасти кои тренираат за да ја подобрат нивната сила, издржливост и моќ – и да ја задржат нивната конкурентска предност.

Се одликува со најквалитетни пептиди од протеин од сурутка и изолат како негов примарен извор на протеини. Брзо се апсорбира и брзо се вари за побрзо закрепнување, помагајќи ви да изградите чиста мускулна маса и да уживате во подобри резултати од вашите тренинг сесии.

Начин на употреба:
Измешајте 1 доза 200мл ладна вода или обезмастено млеко во шејкер. Протресете и конзумирајте.
Користете наутро и после вежбање.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Дополнителни информации

Тежина

2270g, 2500g

Вкусови

cookies & cream, french vanilla cream