contact@brutal.com.mk | 076 36 38 38

Elite 100% Whey

1.690,00 ден3.690,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Elite 100% Whey е високо квалитетна формула на протеин, за амбициозни атлети од секое тренинг ниво и за секојдневна употреба.

Исклучиво се потпира на извор од веј протеин. Веј протеинот е брзо абсорбирачки протеин кој ги содржи сите есенцијални аминокиселини потребни за изгдрадба на мускулното ткиво.
Овој продукт има низок процент на шекер и е одличен за сите оние атлети кои се грижат за нивниот нутритивен внес.
Ова го прави Elite 100% Whey идеален избор по тренинг или помеѓу оброци.

  • 25 гр веј протеин со премиум квалитет
  • Секое сервирње содржи 6,0–6,2 гр BCAA
  • Низок процент на шекер
  • Без глутен
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 1 дозерка во 150-250 ml вода или млеко .
Најдобро да земете една дозерка сабајле и една дозерка веднаш по тренинг.

Алтернативно консумирајте кое било време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Дополнителни информации

Тежина

2100g, 907g

Вкусови

chocolate peanut, cookies & cream, gourmet vanilla, rich chocolate, strawberry, banana