contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

ZMA® Cink+Magnezium+B6 90 caps.

1.090,00 ден

Опис

ZMA® е уникатна комбинација на цинк, магнезиум и витамин Б6 и носи многу придобивки за телото и неговото оптимално функционирање. Секоја состојка е внимателно избрана поради нејзините уникатни својства.

Исклучително популарен додаток на храна не само кај спортистите, тој е одличен додаток на секоја диета.

  • Магнезиумот придонесува за електролитен баланс и одржување на коските и забите, нормално функционирање на нервниот систем и мускулната функција, нормална синтеза на протеини, психолошка функција и намалување на замор и исцрпеност.
  • Цинкот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, метаболизмот на макронутриенти, нормален вид и одржување на нормална кожа, коса и нокти. Исто така, придонесува за нормална когнитивна функција и помага во заштитата на клетките од оксидативен стрес, како и одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта.
  • Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот, нормалната функција на имунолошкиот систем и нормалниот метаболизам.

ZMA® е одличен начин да ги добиете сите придобивки од цинкот, магнезиумот и витаминот Б6. Но, за да бидете сигурни дека ги добивате сите витамини и минерали што му се потребни на вашето тело, додајте Alpha Men – Содржи многу важни витамини, минерали, антиоксиданси и ензими – совршен дневен додаток за активниот спортист.

  • Цинкот помага во одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта
  • Магнезиумот придонесува за функционирање на нервниот систем и функцијата на мускулите
  • Витаминот Б6 помага да се намали заморот и уморот

Начин на употреба: Земете 2 капсули дневно, по можност на празен стомак, 30-60 минути пред спиење. За најдобри резултати, избегнувајте млечни или друга храна и додатоци кои содржат калциум.

Напомена:
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана.
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.