contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Glucosamine HCL & Chondroitin 120 Tablets

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Идеален за сите спортисти!
Глукозаминот и хондроитинот природно се наоѓаат во телото и се градбените единици на ‘рскавицата.
‘Рскавицата апсорбира физички удар и ги ублажува нашите зглобови кога се движиме.

Доза – 1 таблета
Дози во пакување: 120

Нутритивни информации:
1 таблета содржи:
500 мг глукозамин
400 мг хондроитин

Начин на употреба :
Земете 1 таблета на ден, со храна за најдобри резултати.
Без разлика дали сте дигач на тегови, спринтер или боксер, подршката на зглобовите е потребна на секого, за да бидете најдобри во теретана, на стаза или во ринг.

За да ги надополните придобивките од глукозаминот и хондроитинот, додадете Омега-3,6,9 супер практични меки гелни капсули со висока моќност. Тие се одличен начин да ги внесете есенцијалните рибини масла во вашата исхрана.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Да се чува на ладно и суво место од директна сончева светлина. Не е погодно за вегетаријанци. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

120 tab