contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Ultra women’s hair skin & nails

1.490,00 ден

Нема на залиха

Опис

Мултивитамините за коса, кожа и нокти за жени Vplab Ultra се фантастичен производ за поддршка на убавината одвнатре!

  • Го забрзува растот на косата
  • Блескава кожа
  • Силни нокти
  • 90 меки гел капсули кои лесно се голтаат

Ultra women’s hair skin & nails содржат биотин, витамини, минерали, антиоксиданси и други хранливи материи кои природно се наоѓаат во здравата коса, кожа и нокти.
Вклучува 16 клучни состојки – витамини и минерали за поддршка на здрава коса, кожа и нокти и за подобрување на нивниот изглед и здравје од ден на ден. Исто така, овој одличен производ вклучува и други природни и многу ефикасни компоненти како што се масло од арган, ПАБА, холин битартрат, алфа липоична киселина, екстракт од коњска опашка и хијалуронска киселина. Аргановото масло најмногу се користи како навлажнувач на кожата и косата бидејќи е полно со масни киселини, главно олеинска киселина и линолеинска киселина.

Состојќи:                              во 1 капсула                     во 3 капсули

Витамин А                         500 mcg (63%*)               1500 mcg (188%*)
Витамин Ц                           30 mg (38%*)                      90 mg (113%*)
Витамин Д3                      15 mcg (600 IU)                  45 mcg (1800 IU)
Витамин Е                        3,35 mg (5 IU)                           10 mg (15 IU)
Тиамин                             1,67 mg (152%*)                       5 mg (455%*)
Рибофлавин                    1,67 mg (119%*)                       5 mg (357%*)
Ниацин                             8,34 mg (52%*)                       25 mg (156%*)
Витамин Б6                      1,67 mg (119%*)                       5 mg (357%*)
Фолна киселина               66,7 mcg (33%*)                 200 mcg (100%*)
Витамин Б12                      2,7 mcg (108%*)                   8 mcg (320%*)
Биотин                               300 mcg (600%*)             900 mcg (1800%*)
Пантотенска киселина         5 mg (83%*)                       15 mg (250%*)
Железо                                  1 mg (7%*)                             3 mg (21%*)
Цинк                                    2,5 mg (25%*)                        7,5 mg (75%*)
Селен                                 4,2 mcg (8%*)                     12,6 mcg (23%*)
Манган                             1,67 mg (84%*)                          5 mg (250%*)
Други состојки :
Масло од арган                      8 mg                              25 mg
PABA                                       3 mg                              10 mg
Холин битартрат                    3 mg                              10 mg
Алфа липоична киселина    3 mg                              10 mg
Екстракт од коњска опашка  1 mg                                3 mg
Хијалуронска киселина    16,7 mg                              50 mg

Начин на користење: Земете 1-3 гел капсули дневно со оброк.
Проголтајте со вода.