contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Alpha Men 120 tab

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Што е Alpha Men ?
Alpha Men е напредна формула, која содржи есенцијални витамини и минерали за да ве поддржи во вашите цели. Секоја таблета вклучува калциум, витамин Д, селен, пантотенска киселина (витамин Б5), биотин, како и енергични природни екстракти кои ја зајакнуваат вашата секојдневна благосостојба.

Придобивки:

  • Одличен спој на најквалитетни витамини и минерали
  • Вклучува моќни антиоксиданси за отстранување на токсините и слободните радикали
  • Од витално значење за здрав имунолошки систем

1. Пантотенска киселина (Витамин Б5) придонесува за намалување на заморот.
2. Селенот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и функцијата на тироидната жлезда, а придонесува и за заштита на клетките од оксидативен стрес.
3. Калциумот придонесува за нормален метаболизам кој дава енергија, нормална мускулна функција, нормална невротрансмисија и е потребен за одржување на нормалните коски.
4. Биотинот придонесува за нормална психолошка функција.
5. Тиаминот придонесува за нормална функција на срцето
6. Витаминот Ц придонесува за намалување на уморот и заморот
7. Цинкот придонесува за нормална когнитивна функција и нормална синтеза на протеини
8. Витаминот Б6 придонесува за намалување на заморот, за нормално функционирање на нервниот систем и за нормален метаболизам на протеини и гликоген
9. Бакарот придонесува за нормален метаболизам што дава енергија, за одржување на нормалните сврзни ткива и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

Начин на употреба:
Консумирајте 2 таблети на ден. Најдобро е да се зема со храна.

 

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

120 tab