contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Tesla Whey charger 100

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Tesla Whey Charger Protein е напредна протеинска формула со додадени дигестивни ензими за оптимален внес и апсорпција.

Оваа матрица на Whey Protein Matrix со одличен вкус обезбедува 25 g висококвалитетни протеини и само 2,6 g јагленихидрати по порција.

Со додадени BCAA и L-глутамин овозможува брз раст и развој на мускулната маса.
Содржи лактаза ензим кој помага за оптимално варење протеини во телото.

Доза: 32гр.
Масти: 0,77г
Јаглехидрати: 1,7г
Протеин: 25г
Лактаза ензим: 12мг

Дополнителни информации

Тежина

2270g

Вкусови

raspberry yogurt, vanilla