contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Taurine

850,00 ден

Категорија:

Опис

Taurine

Таурин е природна амино киселина и се наоѓа во високи концентрации во белите крвни зрнца, скелетните мускули, централниот нервен систем и срцевиот мускул.

Со слични својства на креатинот, тауринот може да извлече вода од вашите клетки и да делува како клеточен волуменизер. Ова може да помогне  за обновување и раст на мускулите. Исто така, докажано е дека 100% таурин амино киселината ја зголемува гликозата во клетките. Тауринот е исто така инхибиторен невротрансмитер и игра значајна улога во стабилизирањето на срцето и електричната активност на нервите што може да доведе до подобар сон и подобрување на фокусот.

Тауринот е исто така препознаен како одличен додаток кој помага во намалување на грчевите. Со регулирање на нивото на калциум, еден од главните минерали поврзани со грчеви, тауринот може да помогне да се намали сериозноста на болката.

Препорачана употреба:
Додадете ја саканата количина на вода или овошен сок во вашиот шејкер. Потоа додадете 1гр, протресете и консумирајте. Користете два пати на ден. За најдобри резултати, користете 30 минути пред вежбање и пред спиење.

Предупредување:
Не ја надминувајте препорачана дневна доза. Овој производ е додаток на храна и затоа не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се ​​чува на суво и ладно место, недостапно за мали деца.

Дополнителни информации

Тежина

250g

Вкусови

unflavoured