contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

BCAA Amino Hydrate

1.450,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

BCAA Amino -Hydrate е пијалок за интра-тренинг и закрепнување наменет за сите спортисти, бодибилдери, боксери и генерално сите вежбачи.

BCAA amino е формулиран за да испорача максимални количества на високо тестирани амино киселини кои ќе го максимизираат интензитетот и времетраењето на вашиот тренинг додека го преплавуваат вашето тело со мешавина од рехидрирачки електролити и соли со додаден цитрулин за пумпање на мускулите за време на тренингот.

Полнењето гориво на моторот на вашето тело за време на тренингот е клучот за напредок!!!

Придобивки:

  • Серија тестирана за спортисти од Informed-Sport
  • Пополнете ги електролитите
  • Со цитрулин (пумпање за време на тренинг)
  • Халал сертифициран производ
    Начин на употреба:
    Измешајте 1дозерка (14 g) со 500 ml вода и добро протресете. Консумирајте за време на вежбање во денови за вежбање или во текот на денот во денови кои не се тренираат.

Секоја серија од овој производ е тестирана за забранети супстанции во рамките на програмата Informed-Sport. Производите се подложени на ригорозно тестирање во лабораторија акредитирана ISO 17025 за да се обезбеди највисоко ниво на гаранција за тестираните спортисти.

Напомена:
Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна здравствена состојба(и) или ако земате лекови на рецепт или приватно.
Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца.
Не ја надминувајте препорачаната употреба.

Дополнителни информации

Тежина

450g

Вкусови

blue raspberry, fruit burst, lemon lime, watermelon