contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

PLATINUM L-ARGININE 1000 mg – 100 tab

1.050,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Platinum 100% L-Arginine – 100 caps

Л-Аргинин е неесенцијална аминокиселина која телото самo ја синтетизира во многу минимални количини и која исто така обично е присутна во некои намирници што ги консумирате на дневна основа, но кои не ги задоволуваат потребите или барањата што можеби ги имате како резултат на изведување интензивни тренинзи, но не грижете се бидејќи оние кои ја смислија формулата на Platinum 100% L-Arginine успеаја да го подобрат неговото дејство и да ви го донесат во практични капсули кои можете да ги консумирате.
Тоа е исто така производ кој помага за развој на растот на мускулите низ целото тело, па затоа обично се користи како природен анаболиk, за возврат има одредени придобивки за вашето здравје, бидејќи во голема мера ја подобрува циркулацијата и е одличен антикоагулант. Од друга страна, го зајакнува скалпот, косата и го намалува нејзиниот опаѓање, а воедно го подобрува зараснувањето на кожата, раните и секако заздравувањето на мускулното ткиво.

Машката сексуалност, исто така, има тенденција да се подобрува поради дејството на неговите компоненти во физичките и сексуалните перформанси, бидејќи со зголемување на снабдувањето со крв во мускулите, машкиот репродуктивен систем исто така ќе има корист од дејството на овој додаток.

Кога одите во теретана, дали обично чувствувате болка во мускулите? Ова е многу вообичаено за време на сесиите при кревање тегови, бидејќи мускулното ткиво се распаѓа за потоа да се регенерира и расте, во основа ова се случува со мускулите за време на тренингот со тегови. Со зголемување на пумпањето на крвта, L-Arginine од Muscletech го прави мускулното ткиво посилно, а со тоа помага во неговото закрепнување. Многу е важно да се земе предвид дека мора да имате циклуси на одмор за време на тренингот, за да дозволите овој производ да делува во процесите на закрепнување на мускулите.

Придобивки:

  • Го зголемува транспортот на крв во мускулите.
  • Ги прави вените да се појавуваат.
  • Одличен вазодилататор на крвта.
  • Силен претходник на азотен оксид (помеѓу неговите бројни биолошки улоги, предизвикува проширување на крвните садови и како таков е важен регулатор на крвниот притисок).
  • Го зајакнува имунолошкиот систем.
  • Ги подобрува сексуални перформанси кај мажите.
  • Го подобрува мускулниот тонус и волумен (идеален за бодибилдери).
    Ако сакате да ги добиете најдобрите и најефективните резултати, како во вашите спортски перформанси, така и во вашиот физички изглед, еден од најдобрите спортски додатоци моментално достапни за да ги постигнете тие цели е Platinum 100% L-Arginine, бидејќи е производ кој директно делува на крвотокот и го зголемува волуменот на мускулите.

Препорачана употреба:
Како додаток во исхраната земајте 2 капсули еднаш дневно со 1 чаша вода. Пожелно е да се внесува после физичка активност за подобро искористување на неговите хранливи материи.

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

100 tab