contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

MuscleTech AMINOBUILD BCAA 400gr

2.190,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

MuscleTech AMINOBUILD

ПРЕЦИЗНО ДОЗИРАНИ BCAA и КРИТИЧНИ ЕЛЕКТРОЛИТИ

Имајќи ги во предвид потребите на спортистите, истражувачите на MuscleTech развија формула на BCAA аминокиселина базирана состојки есенцијални за вашето тело.

Amino Build вклучува состојка која придонесува за нормален метаболизам на макронутриенти, когнитивна функција и синтеза на протеини, а истовремено го поддржува имунолошкиот систем.Amino Build® е научно дозирана чиста мускулна формула и формула за подобрување на перформансите, дизајнирана да го снабдува вашето тело со критичните BCAA што ви се потребни за поддршка на обновувањето на мускулите.

Намалувањето на калориите е основен чекор за губење маснотии. Сепак, се случува нискиот внес на калории да влијае на мускулната маса до одреден степен. Тука влегуваат во игра BCAA. Три есенцијални амино киселини кои се разградуваат во мускулите, каде што се користат како гориво. Овој процес осигурува дека стапката на синтеза на протеини во телото е доволно висока за да се намалат катаболичките ефекти од исхраната со дефицит на калории. Со други зборови, негативното влијание на намалениот внес на калории врз мускулите се намалува. Иако ова не е додаток за согорување маснотии, сепак може да ви помогне да ги изгубите вишокот килограми. Делува така што го намалува нивото на кортизол т.е. хормон на стрес кој промовира складирање на маснотии во телото. Покрај тоа, делува како потиснувач на апетитот, што спречува прекумерна потрошувачка на калории.

Високо квалитетни хранливи материи

Тренирате напорно – и ви треба BCAA амино формула која работи уште понапорно. Со 5 g BCAA, плус 1 g таурин, добивате клучни градежни блокови за целосна поддршка.

НАДОЛНУВАЈТЕ ЕЛЕКТРОЛИТИ
Amino Build испорачува кокосова вода и сок од лубеница, плус магнезиум, суштински електролит.

Тие го направивија истражувањето – единственото нешто што треба да направите е да тренирате!

ФОРМУЛА СО НУЛА ШЕЌЕР
Не само што формулата Amino Build функционира, таа исто така има прекрасен вкус и тоа со 0 шекер!

Со прецизни дози на магнезиум за намалување на уморот и цинк за поддршка на когнитивната функција, можете да го извлечете максимумот од вашето вежбање.

Пакување: 400гр – 40дози

Начин на користење: Измешајте една доза со 240мл вода. Конзумирајте пред тренинг (околу 30 минути пред) или за време на тренинг.

Дополнителни информации

Вкусови

strawberry watermelon, tropical twist

Тежина

400gr