contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Platinum 100% Glutamine

1.050,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Platinum 100% Glutamine
Platinum 100% Glutamine обезбедува 5 g глутамин по порција, што работи на брзо надополнување на глутаминот што се користи за време на тренингот. Глутаминот е најзастапената несуштинска слободна аминокиселина во вашето тело – повеќе од 20% од вкупните циркулирачки амино киселини во вашето тело се глутамин. Вашите мускули се особено богати со глутамин, што го прави исклучително важен за метаболизмот на мускулите. Кога тренирате напорно, вашите мускули може да изгубат до 50% од резервите на глутамин, па затоа треба да ги надополните – брзо!

Глутаминот му помага на вашето тело да го контролира катаболизмот со тоа што делува како бесплатен донатор на азот за да им помогне на вашите мускули да ги изградат другите амино киселини што им се потребни за брзо закрепнување. Глутаминот, исто така, помага во поддршката на зголемениот волумен на клетките, надополнувањето на гликогенот и синтезата на протеините.

Начин на употреба:
Измешајте 1 доза со 250мл вода или вашиот омилен спортски пијалок и консумирајте 1 до 2 пати на ден. За оптимални резултати, земајте 2 дози дневно.
Во деновите на вежбање, земете 1 доза 45 до 60 минути пред тренингот и 1 доза 15 до 30 минути по тренингот.

Производот претставува додаток во исхраната и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место, надвор од дофат на деца.

 

Дополнителни информации

Тежина

300g