contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Premium Gold 100% Whey Protein

1.850,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Premium Gold 100% Whey Protein

Не сите протеини се создадени еднакви. И ако внимавате на хранливите материи што ги внесувате во вашето тело, зошто не би сакале да бидете сигурни дека истото може да се каже и за протеинот што го консумирате? Конзумирајте го Premium Gold 100% Whey Protein!
Секој знае дека протеинот е основа за градење мускули.
Добивате изолат од протеин од сурутка и формула на пептиди која е ултра чиста, брзо се апсорбира и е неверојатно вкусна.
За производство се користи супериорен процес на ладно обработена микрофилтрација за производство на ултра чист протеин од сурутка што се наоѓа во секоја дозерка.
Протеинот од сурутка во Premium Gold 100% Whey Protein е толку чист што формулата веднаш се меша во шејкер или дури и во чаша со помош на лажица.
УЛТРА-БРЗО АПОСОРБИЧКИ ПЕПТИДИ НА СУРУТКА И ИЗОЛАТ НА ПРОТЕИН
Протеинот од сурутка е крал на протеините! Бодибилдерите и другите спортисти повеќе од 20 години се потпираа на овој лесно апсорбирачки протеин со висока биолошка вредност за да им помогне да градат мускули како дел од нивните тренинг програми. Висококвалитетниот протеин од сурутка содржи високи количини на аминокиселина леуцин, една од клучните градбени блокови на мускулите и клучен поттикнувач на синтезата на протеини во телото, а исто така е висок во други БЦАА – што го прави совршен за обновување на мускулите после тренинг.
НАЈДОБРИОТ ВКУС ВО КЛАСАТА – Го дава целиот сладок, декадентен вкус на вашиот омилен милкшејк, а сепак обезбедува квалитетна исхрана без дополнителни масти и јаглехидрати што ги имаат многу други протеински прашоци.
КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАН КВАЛИТЕТ – Подложува строга контрола на квалитетот и е тестиран и потврден од трета страна за да се осигура дека секое пакување ги исполнува критериумите за чистота, квалитет и конзистентност.

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 1 дозерка во 150-250 ml вода или млеко .
Најдобро да земете една дозерка сабајле и една дозерка веднаш по тренинг.

Алтернативно консумирајте кое било време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

 

Дополнителни информации

Тежина

1000g

Вкусови

vanilla ice cream