contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition BCAA Amino-Hydrate – BCAA + Electrolytes 450gr

1.790,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознака:

Опис

BCAA Amino-Hydrate – NEXT GENERATION SUPPLEMENT 450gr

BCAA Amino-Hydrate е микс од суплементи кој се препорачува за сите кои имаат редовни физички активности.
BCAA Amino-Hydrate е формулиран да обезбеди максимални количини на високо тестирани аминокиселини кои ќе го максимизираат интензитетот и времетраењето на вашиот тренинг додека го надополнуваат вашето тело со мешавина од рехидратирачки електролити и соли со додадени цитрулин.

Нашата нова формула НЕ СОДРЖИ шеќери и јаглехидрати.

  • Тестиран производ за спортисти
  • BCAAs – за максимално закрепнување
  • Збогатен со минерали
  • Со електролити
  • Со додаден цитрулин
  • Халал сертифициран производ
  • Витаминот Б6 придонесува за нормалниот метаболизам на производство на енергија
  • 0 калории

Упатство за употреба: Измешајте 1 лажица (14g) со 500ml вода и добро протресете. Конзумирајте за време на тренинг или во текот на целиот ден во денови кога не тренирате.

 

Дополнителни информации

Вкусови

fruit burst, lemon lime, watermelon, apple, pineapple