contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

BCAA Dymatize 300 gr

1.190,00 ден

Категорија:

Опис

Без вкус и во прашкаста форма BCAA Dymatize може да се додадат во вода или вашиот омилен пијалак, пред или по тренинг и да ги добиете овие многу важни три есенцијални аминокиселини во 2:1:1 сооднос.

Аминокиселините од разграден ланец (BCAAs) се едни од 9-те есенцијални аминокиселини, кои не можат да се синтетизираат од човековото тело – и затоа мора да се внесат преку исхраната.

BCAAs* L-Leucine, L-Isoleucine and L-Valine сочинуваат приближно 20-35% од човековиот мускулен протеин!

  • 1 сервирање на BCAA Dymatize обезбедува со 5 гр BCAAs* L-Leucine, L-Isoleucine and L-Valine
  • Ги испорачува трите есенцијални аминокиселини во 2:1:1 формула
  • Без глутен и без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
 по порција (5,1 g)
L-Leucine2,5 g
L-Isoleucine1,25 g
L-Valine1,25 g
СОСТОЈКИ

L-Leucine (50%), L-Isoleucine (25%), L-Valine (25%), emulsifier (lecithins).

Погледнете ги и другите опции на нашиот сајт

Дополнителни информации

Тежина

300g