contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Omega 3-6-9 120caps

850,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Omega 3-6-9 Softgels
Есенцијални масни киселини

Омега 3-6-9 содржи ЕПА (еикосапентаеноична киселина) и ДХА (докосахексаеноична киселина)- и двете зрави масни киселини овозможуваат постигнување на вашите фитнес цели, заедно со правилната исхрана.

• ЕПА и ДХА придонесуваат за нормална функција на срцето
• Лесен начин за зголемување на внес на Омега 3, 6 и 9
• Капсула лесна за консумирање

1. ЕПА и ДХА придонесуваат за нормална функција на срцето. Корисниот ефект се добива со дневна доза од 250mg ЕПА и ДХА.
2. ДХА придонесува за одржување на нормална функција на мозокот. Корисните ефекти се добиваат со дневен внес од 250мг ЕПА и ДХА.
3. АЛА придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта (корисни ефекти со дневен внес на 2гр АЛА).
4. Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Начин на употреба:
Консумирајте 1 капсула дневно. Најдобро е да се зема со храна.

Предупредувања: Да не се надминува препорачана дневна доза.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.

Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.
Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана.

 

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

120 caps