contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98
Купи!

Pea Protein Isolate

Original price was: 1.190,00 ден.Current price is: 920,00 ден.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

PEA PROTEIN ISOLATE
Протеинскиот изолат од грашок
Изолатот од грашок е идеална замена за веганскиот протеин од сурутка

Изолатот на протеин од грашок е одличен извор на растителни протеини, научно докажано дека го поддржува растот и одржувањето на мускулната маса.

  • 23 g протеински изолат по доза
  • Создаден за вегетаријанци и вегани
  • Целосно природно
  • Без шеќер
  • Без глутен и лактозаСоздаден само од растителни извори, тоа е пригоден начин да внесете квалитетни протеини во вашата исхрана, помагајќи ви за раст и одржување на мускулите, што е од витално значење за напредокот, без разлика дали сакате да стекнете големина или да изгубите тежина.

Плус, има нула шеќер и само 107 калории по доза што ги поддржува сите ваши фитнес цели.

Протеинот од грашок е целосен протеин што значи дека ги содржи сите девет есенцијални амино киселини. Тие природно се наоѓаат во протеините кои помагаат да се изградат и регенерираат мускулите, идеални за сите видови тренинзи.

Изолатот на протеин од грашок е без вкус и целосно без шеќер или вештачки вкусови, давајќи целосно природен вкус кој е одличен во смути.

Препорачана употреба:
Додадете 1 дозерка (30 g) во 150-250 ml вода или млеко од јаткасти плодови во шејкер Myprotein 30 минути пред и/или после тренингот.

Алтернативно консумирајте во секое време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

Да се ​​чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Овој производ е наменет да се користи заедно со активен животен стил и урамнотежена исхрана. Погоден за вегетаријанци и вегани.

Дополнителни информации

Тежина

1000g

Вкусови

unflavoured