contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

100% Beta-Alanine Powder

1.090,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Бета-аланин
Бета-аланин е неесенцијална амино-киселина и е единствената бета-амино-киселина која што се создава природно.

Придобивки од бета-аланин
Бета-аланинот заедно со Л-хистидин ја зголемува концентрацијата на карнозин во скелетните мускули.

Кој може да користи бета-аланин?
Идеален е за секој којшто се занимава со спорт што бара експлозивно дејствување како што е трчање, кревање тегови или бокс и вежбање кое бара подолга издржливост.

Бета-аланинот може да предизвика чувство на чешање и црвенило на кожата. Ова е сосема нормална реакција на организмот и не е штетно.

Начин на употреба:
Додадете 1,5g во вода или овошен сок , протересете и конзумирајте веднаш. Конзумирајте го производот 2 пати дневно помеѓу оброците првите 4 недели, а потоа еднаш дневно по оброкот.

Производот претставува додаток во исхраната и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место, надвор од дофат на деца.

Доза за конзумирање – 1/4 кафена лажичка (1.5г)

Дози во едно пакување – 166 (250г)

 

Дополнителни информации

Тежина

250g