contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Omega 3-6-9 100 caps

790,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Tri-Omega 3-6-9

Omega 3-6-9 е балансирана мешавина на 3 “добри масти” неопходни за многу функции на организмот збогатена со 10мг Витамин Е.
Конзумирањето масни киселини е важно за целокупното здравје, виталност, раст и ментална состојба, за претварање на хранливите супстанци во употреблива енергија и за правилно искористување на витамините.
Раните знаци на недостаток на есенцијални масни киселини се имунолошка слабост, замор, слаба меморија, сува кожа, егзема или губење на косата, проблеми со срцето, репродуктивни проблеми, менување на расположението, депресија и слаба циркулација.

Придобивки:
EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето
Лесни за голтање меки гел капсули
Халал сертифициран производ

Препорачана употреба:
Земете една гел капсула на ден. Препорачливо со оброк.

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

100caps