contact@brutal.com.mk | 076 36 38 38

Iso 100 Hydrolyzed

2.390,00 ден4.990,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Iso 100 Hydrolyzed е премиум комбинација од хидролизиран веј изолат и веј изолат – најнапредната формула од Dymatize.
Преку ензимска хидролиза веј протеин изолатот е обработен во аминокиселнски ланец, што го прави уште полесен за варење. Iso 100 Hydrolyzed е перфектен избор пред и по тренинг. Без шеќер и масти и помалку од  116 калории по доза.

  • Најдобриот изолат во светот
  • “Награда за најдобар изолат” 5 години по ред (2013-2017)
  • 25 гр веј протеин изолат по доза
  • Секое сервирање содржи 5,6–5,8 гр BCAA
  • Без шеќер и масти и помалку од  116 калории по доза
  • Без глутен
  • Без лактоза

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 1 дозерка во 150-250 ml вода или млеко во шејкер. Протресете и конзумирајте.
За најдобри резултати препорачуваме една дозерка наутро и една дозерка веднаш после тренинг.

Алтернативно консумирајте кое било време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

 

Дополнителни информации

Тежина2200 кг
Вкусови

fudge brownie, gourmet chocolate, gourmet vanilla, strawberry blast

Тежина

2200g, 900g