contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98
Купи!

Impact whey protein 2500gr strawberry PROMO

Original price was: 4.090,00 ден.Current price is: 2.990,00 ден.

Нема на залиха

Категорија:

Опис

Impact whey protein е број 1 протеин во Велика Британија

Impact whey protein Премиум сурутка спакувана со 22 гр протеини во доза, за секојдневниот внес, протеин идеален за сите ваши фитнес цели!

• Над 80% протеини во доза
• Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса.
• Содржи над 5g БЦАА по доза

Тоа е вкусен ,лесен, висококвалитетен протеин кој помага во раст и одржување на мускулната маса.

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 1 дозерка (25g) во 150-250 ml вода или млеко во шејкер Myprotein 30 минути пред и / или после тренингот.
Алтернативно консумирајте whey protein кое било време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Диететска храна за спортисти.

Состав:

Јагода
Во 100g                                         Во доза
Енергија 1671 kJ/395kcal             418 kJ/99kcal
Масти 7.2g                                    1.8g
Заситени масти 4.8 g                   1.2g
Јаглехидрати 7,9 g                       2.0 g
од кои шекери 3.8 g                     1.0 g
Протеин 75 g                                 19 g
Сол 0.25g                                      0.06g