contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Daily Formula – Universal Nutrition 100 tab

990,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Daily Formula™ е основен, едноставен, но многу ефикасен мултивитамин кој содржи 23 потребни хранливи материи, плус уникатен дигестивен ензимски комплекс кој помага да се подобри апсорпцијата. Дневната формула обезбедува се што е потребно на активниот поединец за оптимално здравје.
Како додаток во исхраната, земајте 1 таблета дневно. Чувајте го ова шише цврсто затворено на ладно и суво место подалеку од директна топлина, сончева светлина и влага.

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

100 tab