contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98
Купи!

CURCUMIN COLLAGEN 500ml

Original price was: 1.990,00 ден.Current price is: 1.290,00 ден.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Зошто куркумин колаген?

Античка мудрост: Магијата на „Златниот зачин“.

Илјадници години во правење на лекови  екстрактот од корен од куркума – и конкретно куркуминот, неговата главна активна компонента – се вистинскиот начин за здрав, активен животен стил како вашиот. Куркуминот ги ублажува вкочанетите зглобови и мускули, го подобрува варењето – и има високи антиоксидантни, антивирусни, антиинфламаторни и антибактериски својства.

Модерна наука

Формулиран со Verisol® хидролизирани биоактивни колагенски пептиди во вкусна течна форма, е комбинација што дава навистина одличен резултат. Како најзастапен протеин во телото, колагенот сочинува голем дел од коските, ‘рскавицата, зглобовите и сврзните ткива. Одржувањето на истите ве одржува во движење.

Засилување на витамин Ц

Секоја доза на куркумин течен колаген е преполна со витамин Ц. Природен антиоксиданс, му помага на вашето тело со природното производство на колаген. Со поддршка на нормалната функција на вашите коски и ‘рскавица, тој игра суштинска улога во одржувањето на силни и здрави зглобови.

А кога станува збор за закрепнување после тренинг, витаминот Ц го има вашиот грб. Суштинска хранлива материја, помага да се намали заморот и  има имуно-стимулирачки својства и ги штити клетките од оксидативно оштетување што може да биде предизвикано од долги или интензивни вежби.
Куркумин колаген ги спојува древната мудрост и модерната наука.

КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ:

  • Го поддржува здравјето на коските и зглобовите
  • Помага во одржувањето на силни и здрави коски и зглобови.
  • Го стимулира производството на колаген:
  • Ја поттикнува природната синтеза на колаген во телото за подобрување на здравјето на ткивата.
  • Помага во заштитата на клетките од оксидативен стрес и оштетување.
  • Ја подобрува силата и мобилноста: придонесува за подобрување на физичките перформанси и мобилноста.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1-2 порции дневно. Протресете пред употреба.

Per portion (12.5 ml)Per 2 portions (25 ml) 
Turmeric (Curcuma longa) root extract powder500 mg1000 mg
Verisol® Hydrolyzed Collagen 2500 mg5000 mg
Vitamin C (as L-Ascorbic Acid)60 mg (75%*)120 mg (150 %*)

Дополнителни информации

Вкусови

apple

Тежина

500ml