contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Ultra women’s beauty liquid collagen – колагенски ампули 10ml

130,00 ден

Категорија: Ознаки: , ,

Опис

 
Колагенски ампули со моќна мешавина на колаген со активни соединенија и есенцијални витамини од групата Б, Beauty Liquid Collagen е концентриран микс на пијалок кој е дизајниран да ја одржува вашата кожа, коса и нокти силни и здрави, истовремено намалувајќи го уморот!
Изгледајте одлично‼
Чувствувајте се одлично‼
 
  •  Ја подобрува кожата и ја зголемува еластичноста
  •  Ги стимулира клетките на кожата да произведуваат повеќе колаген
  • Ги намалува фините линии, брчките и целулитот
  • Го намалува заморот
  • 10 ml x 10 течни туби / 10 порции

Beauty Liquid Collagen колагенски ампули се преполни со комплементарни состојки формулирани само за една работа и за една работа: да изгледате и да се чувствувате убаво, од внатре кон надвор.
Неговиот комплекс од типови 1 и 3 хидролизирани колагенски пептиди, биотин, ниацин, фолна киселина и други витамини од групата Б, функционираат беспрекорно заедно за да ја одржат вашата кожа, коса и нокти цврсти и да изгледаат здрави, а истовремено да го контролираат заморот.

Колагенот е важен

Како еден од најважните протеини на телото, колагенот е фундаментален за структурата на вашата кожа. Од повеќе од 20 типови, типовите 1 и 3 се најчести, кои сочинуваат околу 80% од сувата маса на кожата и даваат сила, текстура и форма на вашата кожа. Со текот на времето, природната способност на телото да произведува колаген се намалува, што ја прави кожата потенка, посува и кревка и создава фини линии и брчки.

Оживејте и надополнете

Beauty Liquid Collagen не само што ги надополнува нивоата на колаген, тој му помага на вашето тело да произведува повеќе колаген по природен пат. И бидејќи е збогатен со есенцијални витамини, помага да се подобри целокупното здравје на вашата кожа, нокти и коса.

Брзо и ефективно

Beauty Liquid Collagen доаѓа како лесен за употреба течен концентрат, за мешање со вода. Не само што е совршено прилагоден за живот во движење, туку исто така значи дека вашето тело брзо го апсорбира. Доаѓа во вкусно тропско овошје, вкус на јагода и киви, така што изгледа добро има и одличен вкус.

Во доза (10 ml)

Енергетска вредност  108.8 kJ / 26 kcal
Масти  0 гр
Јаглехидрати    2,7гр
од кои шекери  1,4 гр
Протеин 3,8 гр
Сол 0 гр
Холин хлорид   20,5 мг
Тиамин   0,13 мг
Ниацин   7,5 мг
Витамин Б6     0,75 мг
Витамин Б12   0,56 мцг
Биотин  150 мцг
Фолна киселина 50 мцг
Хидролизиран колаген 4000 мг


Погоден за мажи и жени.