contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98
Купи!

Ultra Women’s Beauty Collagen Peptides

Original price was: 1.990,00 ден.Current price is: 1.590,00 ден.

Категорија:

Опис

Beauty Collagen Peptides е колаген во прав кој е тука да ви помогне да блеснете: подобрена кожа, зголемена еластичност на кожата, намалена длабочина на брчките и поцврсти нокти и коса.

  • 100% чисти хидролизирани колагенски пептиди
  • Ја поддржува природната убавина одвнатре
  • Го намалува целулитот
  • Ја подобрува еластичноста и цврстината на кожата
  • Ги намалува фините линии, брчките и целулитот
  • 150 g / 60 порции

Beauty Collagen Peptides е 100% чиста формула за колаген пептид, за природна убавина одвнатре!

Со ништо друго освен најквалитетни хидролизирани биоактивни колагенски пептиди, тој е оптимизиран за нутрикозметички апликации. Размислете за зголемена еластичност на кожата, подобрена цврстина на кожата, намалени брчки и поцврсти нокти и коса.

Beauty Collagen Peptides содржи само една состојка: 100% Verisol® хидролизирани биоактивни колагенски пептиди. Без полнила, без адитиви, без вкусови, без засладувачи и без конзерванси. Само чисти резултати, поддржани од науката.

Колагенските пептиди Verisol® се специјално оптимизирани за нутрикозметички апликации, дизајнирани да бидат лесно сварливи и апсорбирани од вашето тело и со придобивки што се поддржани од клинички студии на луѓе. Оваа природно добиена состојка делува и за мажи и за жени, помагајќи ви да постигнете помлада и посјајна кожа.

Колагенот е најзастапениот протеин во вашето тело, кој сочинува голем дел од вашата кожа, коса, нокти и сврзно ткиво. Но, како што старееме, колагенот што природно го произведува нашето тело се намалува.

Од 20-годишна возраст, производството на колаген во кожата се намалува за околу 1% секоја година, што на крајот доведува до брчки и опуштеност. На него влијаат и надворешни фактори како УВ зрачењето, загадувањето и лошата исхрана.

Убавина одвнатре, природно!

Verisol® колагенските пептиди помагаат да се врати часовникот назад. Како? Со обезбедување на подлабоко ниво на нега за убавина отколку што би добиле од локални креми, лосиони или балсами.

Во студија на 69 жени на возраст меѓу 35 и 55 години, се покажа дека Verisol® колагенските пептиди ја зголемуваат еластичноста на кожата до 15%
Во друга студија на 114 жени на возраст меѓу 45 и 65 години, се покажа дека состојката за зајакнување на убавината значително ја намалува количината и длабочината на брчките на кожата
Во двете студии, резултатите беа забележани по само четири недели употреба.

Beauty Collagen Peptides е без вкус и незасладен прав, па затоа е совршен да го додадете во вашиот омилен пијалок, овошен сок или смути. И бидејќи се раствора веднаш колаген во прав лесно се вари и брзо се апсорбира од вашето тело. Не само тоа, тој е без маснотии, без шеќер и без какви било вештачки адитиви.

Започнете да го храните вашето тело со нашите природни колагенски пептиди за убавина – и оставете ја вашата внатрешна убавина да блесне.

Начин на употреба:
Измешајте една дозерка (2,5 g) еднаш дневно со вашиот омилен ладен пијалок или вода.