contact@brutal.com.mk | 076 36 38 38

Keto Collagen 130gr

800,00 ден

Категорија:

Опис

Изгледајте и чувствувајте се најдобро: хидролизираните кето-колагенски пептиди имаат неутрален вкус и совршени за додавање во вода, кафе, смути, рецепти, јогурт и многу повеќе. Нашите колагенски пептиди може да се мешаат во топли или ладни течности и може да се користат во секое време во текот на денот.

Придобивки:

  • Младешки изглед, свежа и цврста кожа
  • Засилувачот на нивото на кето ја помага кетогената диета
  • Поддржува коски и зглобови
  • Ниско ниво на масти, нула шеќер, нула јаглехидрати и без холестерол, пурини и адитиви
  • Без глутен, соја и млечни производи
  • Препорачани за Кето диета
  • Препорачани за Палео диета
  • Се меша во топли или ладни течности
  • Халал сертифициран производ

Начин на употреба:
Секојдневно измешајте 1дозерка (13 g) во вашиот омилен топол/ладен пијалок или храна и измешајте темелно. Конзумирајте било кое време од денот

Напомена:
Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна здравствена состојба(и) или ако земате лекови на рецепт или приватно.
Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца.
Не ја надминувајте препорачаната употреба.