contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Creatine Monohydrate Dymatize 500 gr

1.690,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Creatine Monohydrate Dymatize 500 gr

Креатин монохидрат е додаток во исхраната кој најчесто го користат спортистите и бодибилдерите за подобрување на атлетските перформанси, зголемување на мускулната маса и подобрување на капацитетот за вежбање. Тоа е природно соединение кое се наоѓа во мали количини во одредени видови храна и исто така се синтетизира од телото.

Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователни краткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет.
Креатинот е природно оформувачка супстанца во човековото тело.

Дали сакате дополнително да ги зголемите перформансите за време на напорните тренинзи? Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни краткорочни вежби со висок интензитет. Dymatize користи само Creapure® – креатин монохидрат со врвен квалитет. Креатинот е природна супстанца која се наоѓа во човечкото тело. Тој игра витална улога во транспортот и складирањето на енергијата во секоја клетка. Дневната суплементација од 3 g креатин за минимум 4 недели ќе покаже зголемување вкупната содржина на мускулен креатин. Додаден во вода или кој било пијалок без кофеин, без вкус и ултра чист CREATINE MONOHYDRATE Dymatize е совршен избор за време на интензивните периоди на тренирање.

 • Извонредна растворливост
 • Без вкус
 • Погоден за вегани, без глутен и без лактозаПрепорачана употреба: Измешајте една дозерка (3,4гр) во вода или сок. Пијте 30 мин. пред тренинг.
  Конзумирајте 4-6 недели
  Напомена:
  Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
  Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана.
  Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Дополнителни информации

Тежина

300g, 500g