contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Caffeine pro 100 tab

490,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Pure Caffeine Tablets

Популарен стимуланс што ги зголемува менталните и физичките перформанси

Популарна состојка за пред тренинг, таблетите од чист кофеин даваат супер-енергичен поттик дури и во најтешките тренинзи.

• Моќен стимуланс на ЦНС
• Може да ја зголеми енергијата
• Може да го намали заморот

Начин на употреба:
Консумирајте 1 таблета, 1-2 пати на ден. Не надминувајте повеќе од 1 таблета во рок од 1час или 2 таблети за 24 часа.

Предупредувања: Да не се надминува наведената препорачана дневна употреба.

Произведени во објект кој исто така се произведуваат и други производи кои содржат млеко.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.

Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.
Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана.

Не се погодни за вегетаријанци.

Висока содржина на кофеин (200 мг/доза). Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки.

Додаток во исхрана

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

100 tab