contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Cellucor C4 Extreme Energy

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

C4 Extreme Energy обезбедува моќна доза на енергија, издржливост, перформанси и фокус, вклучувајќи 3,2 g бета аланин, 1 g креатин нитрат, 1 g аргинин ,1 g цитрулин малат и 300 mg кофеин, со нула шеќер, јаглехидрати или калории.

Придобивки:

  • Ја максимизира издржливоста за време на вежбањето
  • Го засилува фокусот и будноста
  • Ги зголемува мускулите
  • Го зголемува нивото на енергија

Препорачана употреба:
Земете една доза C4 Extreme Energy, измешана со 175-250мл вода 20-30 минути пред тренинг.
За време на тренингот, се препорачува да пиете многу вода
Некои корисници може да доживеат чувство на пецкање, кое се припишува на бета аланин.
Да не се надминува препорачаната дневна доза!

Предупредување: Да не се користи од лица помлади од 18г. Да не се користи ако сте бремени или доите. Престанете со конзумација и консултирајте се со доктор ако почувствувате невообичаени симптоми.  Консултирајте се со доктор пред употреба ако претходно сте биле лечени, имате дијагноза или имате некоја фамилијарна болест, користите лекови на рецепт или без рецепт . Конзументите осетливи на кофеин може да почувствуваат (не ограничувајки се на) немир, нервоза, потреси, главоболка, анксиозност, тахикардија, покачен пулс или проблем со спиење. Да не се комбинира со други производи кои содржат кофеин или стимуланси. Да не се пречекорува препорачаната доза. Да се користи само како што е пропишано. Да се чува далеку од дофат на деца. Не го користете овој производ постојано повеќе од 8 недели. Не користете ако амбалажата е скршена.. Да се ​​чува на ладно суво место.

Дополнителни информации

Тежина

300g

Вкусови

Fruit punch