contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98
Купи!

Creatine Monohydrate

990,00 ден1.790,00 ден

Зголемете ја вашата моќ и експлозивност!

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: ,

Опис

Една од најистражените форми на креатин во светот creatine monohydrate е научно докажан дека ги зголемува физичките перформанси при последователни краткотрајни вежби со висок интензитет.

  • Научно докажано дека ги зголемува физичките перформанси
  • Помага во подобрување на силата и моќта

 

Начин на употреба:

Додадете 3 гр вода, протресете и консумирајте. Користете 1 пат дневно, по можност директно пред и после вежбање.

По 8 недели продолжена употреба, земете 1 недела пауза и повторно започнете со циклус.

 

Креатинот не смее да го користат трудници, доилки и личности помлади од 16 години!

Конзумирањето може да предизвика раст на телесна маса поради насобирање вода во мускулите

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.

Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.

Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба  не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Во доза
Creatine monohydrate3 g

 

Дополнителни информации

Тежина

250g, 500g