contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Cellucor C4 Ultimate

2.990,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Cellucor C4 Ultimate
Повеќе од една деценија Cellucor ги прави најдобрите производи за пред вежбање. Сега на пазарот го има најдобриот до сега, најјакиот C4 ULTIMATE!
C4 Ultimate е силен стимуланс за пред вежбање формулиран да дава многу енергија, долга издржливост и напумпаност на мускулите.

C4 Ultimate обезбедува енергија што можете да ја почувствувате уште при првата конзумација, напумпаност на мускулите, издржливост, екстремен фокус и врвни перформанси. Потребна е само една доза и можете да ја почувствувате разликата!

C4® Ultimate е без вештачки вкусови и бои,  надграден со врвни состојки за перформанси како NitraMax (NO3-C)™ цитрулин нитрат и двојна доза на нитрати.

Препорачана употреба:
Земете една доза C4 Ultimate, измешана со 300мл вода 20-30 минути пред тренинг.За време на тренингот, се препорачува да пиете многу вода
Некои корисници може да доживеат чувство на пецкање, кое се припишува на бета аланин.
Да не се надминува препорачаната дневна доза!

Предупредување: Да не се користи од лица помлади од 18г. Да не се користи ако сте бремени или доите. Престанете со конзумација и консултирајте се со доктор ако почувствувате невообичаени симптоми.  Консултирајте се со доктор пред употреба ако претходно сте биле лечени, имате дијагноза или имате некоја фамилијарна болест, користите лекови на рецепт или без рецепт . Конзументите осетливи на кофеин може да почувствуваат (не ограничувајки се на) немир, нервоза, потреси, главоболка, анксиозност, тахикардија, покачен пулс или проблем со спиење. Да не се комбинира со други производи кои содржат кофеин или стимуланси. Да не се пречекорува препорачаната доза. Да се користи само како што е пропишано. Да се чува далеку од дофат на деца. Не го користете овој производ постојано повеќе од 8 недели. Не користете ако амбалажата е скршена.. Да се ​​чува на ладно суво место.

Дополнителни информации

Тежина

760g

Вкусови

blue raspberry, cherry limeade