contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Weight Gainer Blend

2.500,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Совршен начин за зголемување на силата и тежината

Овој додаток во исхрана содржи 31 грам протеин, неверојатни 50 грама јаглени хидрати и вкупно 388 калории по доза, ве поттикнува да ги постигнете сите ваши цели!

• 31g протеин по порција
• 50 гр јаглехидрати по порција
• 388 калории

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 3 1/3 дозерки (100g) во 500-1000 ml вода или млеко и уживајте во рпрвиот напиток наутро,пред и / или после тренингот.
Алтернативно консумирајте кое било време од денот за да го зголемите дневниот внес на протеини и да го достигнете потребниот внес на калории.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Диететска храна за спортисти.
Состав:

Ванила:
Во 100g
Енергија 1549 kJ/370kcal
Масти 5.4g
Заситени масти 1,2 g
Јаглехидрати 47 g
од кои шекери 2,9 g
Протеин 30 g
Сол 0.40g
Млечно чоколадо
Во 100g
Енергија 1623 kJ/388kcal

Масти 6.2g

Заситени масти 1.3g
Јаглехидрати 50 g
од кои шекери 2.6 g
Влакна 3,8 g
Протеин 31 g
Сол 0.40g
Јагода
Во 100g
Енергија 1558 kJ/372kcal

Масти 5.6g

Заситени масти 1.3g
Јаглехидрати 46 g

Дополнителни информации

Тежина

2500g

Вкусови

chocolate smooth, vanilla