contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Super Mass Gainer Dymatize 2934 gr

2.290,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , , ,

Опис

Super Mass Gainer од Dymatize е премиум гејнер за зголемување на мускулна маса, со соодветен калоричен профил дизајниран да ги задоволи особените потреби на бодибилдерите, и сите оние кои сакаат да качат мускулна маса.
Super Mass Gainer е дизајниран да овозможи силна комбинација од креатин, јаглехидрати и протеини, задоволувајќи ги потребите за зголемување на мускулната маса.

Време е за видливи резултатите од напорните тренинзи. Super Mass Gainer го подготвува вашето тело со 52g висококвалитетен протеин и најмалку 245g јаглехидрати, плус 14 витамини и минерали кои ви се потребни за резултати.

Лесно растворлив и погоден за комбинирање со друга храна. Инспирација можете да побарате во рецептите на нашиот сајт.

Содржина:

  • 52 гр високо квалитетен протеин во доза
  • 12 гр BCAA
  • 243 гр јаглехидрати во доза
  • 3 гр креатин во доза
  • Низок процент на шекер
  • 5 витамини
  • Без глутен

Препорачана употреба:
Измешајте една доза (3 дозеки) со 700мл вода или млеко. Конзумирајте по тренинг.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

 

 

Дополнителни информации

Тежина

2934g.

Вкусови

gourmet vanilla